PETEK TEMİZLEME SİSTEMLERİ

TEMİZLENEN PARÇALAR VE TEMİZLEME YOLLARI

 Kombi Bakımı Yapılıyor Petekler İhmal Ediliyor

Kombi bakımı yılda bir sefer yapılması gereken önemli bir bakım hizmeti olup bu hizmetin yanı sıra iki senede bir kalorifer peteklerinin temizlenmesi gerekmektedir. Yaygın olarak bilinmeyen petek temizliği işleminin yapılmaması peteklerin kirli kalmasına sebebiyet vermektedir. 


        Eskiden evlerde kullanılan sobaların boruları gibi petekler de sıvı kurum ile dolmaktadır. Peteklerin içerisinde oluşan kimyasal değişimler sonrasında petek kanalları tıkanmaktadır. Bu sebepten ötürü  kombi bakımınızı yaptırmayı nasıl ihmal etmiyorsanız. Petek temizleme işinizi de aksatmadan profesyonel kişilere yaptırmanız gerekir. Kombi ve peteklerin düzenli bakımlarını yaptırmanız sizlere maddi anlamda da katkı yapacaktır. Temizlenmiş sistemler daha verimli çalışacağı için doğalgaz tasarrufu sağlayacak ve paranız cebinizde kalacaktır. 

        Unutulmaması gereken önemli noktaları hatırlatmak isteriz. Kombiler birer makinedir ve makine mühendisler odasının öngördüğü şekilde bakımları yapılmalıdır bakımlarının aksatılması maddi zararlar doğurduğu gibi, ölümle dahi sonuçlanabilecek kazalara sebep olabilmektedir.

        Petek temizliği yapılmadığı taktirde kombi içerisinde dolaşan suyun kirlenip kombiyi tıkadığı bilinmektedir. Bu tıkanmalar kombinin normal çalışma akışını bozmakta ve kazalara sebebiyet verebilecek arızalar meydana gelmektedir. 

 Bakımı Yapılan Sistemler Daha Verimli Çalışır

Eviniz, işyeriniz ve yaşamakta olduğunuz mekanda bulunan ısıtma sistemlerinin temizlik ve bakımı büyük önem taşımaktadır.

   Kullanmakta olduğunuz sistemlerin zaman içerisinde aşınması tıkanması kullanılamaz hale gelmesini engellemek için yapılması gereken en iyi çalışma sisteminizin bakımını düzenli olarak biliçli kişilere yaptırmanızdır. 

   En çok evlerinizde kullanmakta olduğunuz Kat kaloriferi ya da kombilerin petekleri ve ısı tesisatı zaman içerisinde sürekli aynı suyu devir ettiği için tortu kir ve kireç partikülleri yüzünden tıkanmakta bu tıkanmalar sonucunda sisteminizden gerekli verimi alamamaktasınız. Bu verim kaybı sizin sadece ısınmanızı engellemekle kalmayıp fazla doğalgaz yada akaryakıt tüketimi sonucunda kesenizede zarar vermektedir. 

   Uygun zaman ve doğru şekilde yapılacak olan bir temizlik ve bakım en kısa zamanda yaptığınız masrafı amorti edecek ve sizi hem ısı hem para yönünden kâra geçirecektir.

   Sistem temizliğinin yani petek temizleme işinin nasıl yapıldığını sayfamızı gezerek öğrenebilir aklınıza takılan konuları bizlerle irtibata geçerek öğrenebilirsiniz.

 

Kimyasallı Petek Temizliği

Sistem temizliği yapılırken tesisata zarar vermeyen kimyasallar kullanılır.

Flushing Clean 

Yüksek basınçlarla temizlik işlemi yapılır, Uygulanan basınç sisteme zarar vermez.

Merkezi Sistem Temizleme

Merkezi Sistemler Özel Temizleme Yöntemleri Kullanılarak Temizlenmektedir.

Filtre Temizliği

Sistem temizliği yapıldığında kirli olan filtre sökülür temizlenir gerekiyorsa değiştirilir. Kirli filtre sistemin çalışmasına engel olur.

Plaka Eşanjör Temizliği

Uzun yıllar tesisat temizliği yapılmayan sistemlerde sistemlerde eşanjörler üstte olduğu gibi kirlenir ve temizlenmesi gerekir.

Tıkalı Sistemlerde Tesisat

Siz tesisat borularının içerisini görmeseniz de onlar kirlenmeye ve kireç tutmaya devam eder. Kimyasallı temizlik yöntemi ile sisteminizi temizletmeniz gerekir.

 
 

Detaylı bilgi almak için irtibata geçin.

İletişim Sayfasına Gitmek İçin Tıklayın